Wiemy, że sklepy wolnocłowe mogą być rajem dla osób, które uwielbiają zakupy. Jeśli jesteś jedną z tych osób, radzimy ograniczyć się do zakupu tego, czego naprawdę potrzebujesz. Dobrą strategią jest także wcześniejsze ustalenie budżetu, aby uniknąć nadmiernych wydatków.

Korzystaj z możliwości zakupu limitowanych edycji perfum.

Ten produkt jest jednym z najbardziej popularnych wśród zakupów bezcłowych, ponieważ koszt niektórych perfum jest dość wysoki w każdej perfumerii. Z tego powodu warto skorzystać z oferty sklepu bezcłowego i jego rabatów, aby kupić perfumy z limitowanej edycji po znacznie niższej cenie niż zwykle.

Wybierz duże opakowanie

Wybieraj produkty, w większych rozmiarach Prawdopodobnie większe rozmiary produktów można tu dostać w takiej samej cenie, jak w przypadku zakupu mniejszego rozmiaru gdzie indziej.

Szukaj zestawów upominkowych

Zestawy upominkowe są niedrogie i zazwyczaj zawierają coś ekstra, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Kupuj alkohol i tytoń znacznie taniej

W sklepach wolnocłowych te produkty są dostępne po bardzo niskich cenach dzięki polityce bezcłowej. Zazwyczaj za napoje alkoholowe płaci się wysokie podatki wewnętrzne, które można zaoszczędzić, kupując na lotnisku: jest to doskonała okazja, aby kupić dobry prezent po niższej cenie niż na rynku lokalnym. Tytoń to kolejny produkt, za który w danym kraju zwykle płaci się wysokie podatki, ale na lotnisku można go kupić po cenie nawet o 50% niższej niż w zwykłym sklepie.

Zachowaj ostrożność przy zakupie biżuterii i zegarków

Chociaż ceny są niższe, trzeba być świadomym marek i jakości, aby wiedzieć, co się kupuje.

Nie kupuje pamiątek

Klasyczne produkty lokalne, pamiątki i wyroby rękodzielnicze najlepiej kupować w lokalnych sklepach lub na targach bezpośrednio od rzemieślników. Kupienie ich w sklepie wolnocłowym będzie ostatnią możliwością zaopatrzenia się w nie przed odlotem do domu, ale cena nie będzie najdogodniejsza i nie będziesz miał dużego wyboru.

Nie kupuj sprzętu elektronicznego

W sklepach wolnocłowych zazwyczaj nie ma najnowszych modeli sprzętu elektronicznego, a zniżka podatkowa nie jest tak wysoka, by opłacało się kupować coś, co zostało już zastąpione przez nowsze modele.

Unikaj niepotrzebnych opłat

Podczas zakupów bezcłowych należy znać limity importowe dla każdego produktu, ponieważ nieprzestrzeganie ich spowoduje konieczność zapłacenia cła i akcyzy za wszystko, co przekracza ustalone limity.

Powyższy artykuł powstał we współpracy z administratorami strony https://www.elblaginfo.pl.