Bez wątpienia coraz więcej Polaków zaczyna podróżować samolotem. Lot samolotem jest jednak dla wielu osób wyzwaniem. Tym bardziej pierwszy lot. W głowie siedzi nam m.in.  myśl dotycząca tego, czym udać się na lotnisko i czy na pewno na czas uda się dotrzeć na samolot. Ważne jest, żeby się nie spóźnić na lot, a wiadomo na lotnisku trzeba być minimum 2 godziny wcześniej by bez problemu przejść odprawe.

Jak dotrzeć na lotnisko?

Dotrzeć na lotnisko możemy na kilka sposobów:

  •  pociągiem,
  •  samochodem,
  •  autobus,
  •  taksówka.

1.Pociąg

Pociąg to dobre rozwiązanie gdy zależy nam na czasie, pociąg ma tą przewagę że bardzo rzadko się spóźnia, jest mniejsza awaryjność szybki przejazd, komfort podróżowania i dużo miejsca ma na bagaż.  Mamy dokładną godzinę odjazdu za niewielką cenę przejazdu oraz wysoka częstotliwość pociągów co 15 min.

2. Samochód

Samochodem własnym to dogodny dojazd jedziemy kiedy chcemy i z kim chcemy ale nigdy nie przewidzimy korków, które mogą opóźnić dojazd na lotnisko. Oczywiście trzeba zostawić samochód na parkingu lotniskowym.

3.Autobus

Tak zwany transfer lotniskowy. Jest to nowe rozwiązanie dla grup podróżujących na lotnisko.Jeździ co 50 minut na lotnisko. Opcja transferu jest po przylocie na lotnisko kierowca może poczekać na przylot samolotu z tabliczką z nazwą grupy lub imienia. Pasażer ma pewność, że trafi do dobrego autobusu. Przejazd bez stresowy.  Autobus wyposażony jest wi-fi. Cena takiego przejazdu uzależniona jest od długości trasy.

4. Taksówka

Korporacje taksówkowe oferują przejazdy na lotnisko i powroty z lotniska. Tak jest np. w Krakowie, a oferty taksówkarzy znajdziemy m.in. na portalu regionalnym Krakowa www.halokrakow.pl. Taksówką dojazd to bardzo dobra opcja może nas zabrać z pod samego domu na same lotnisko. Przejazd jest szybki i komfortowy. Zawsze mamy miejsce siedzące i bagaż odpowiednio przechowywany w bagażniku. Cena również uzależniona od długości trasy na lotnisko.

Wybierz idealną wersję dojazdu na lotnisko tak by było komfortowo i szybko dojechać na lotnisko. Co najważniejsze żeby nie nadszarpnęły naszego portfela.