Dlaczego zapinanie pasów w autobusie jest to takie ważne? Poniżej podajemy kilka powodów.

Autobus, najbezpieczniejszy środek transportu.

Wśród różnych pojazdów drogowych, autobus wyróżnia się tym, że jest najbezpieczniejszy w podróży, ze statystykami bardzo podobnymi do tych z samolotu lub pociągu. Na przykład, autobus jest do dwudziestu razy bezpieczniejszy od samochodu i do trzystu razy bezpieczniejszy od motocykli. Jeśli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych, autobus uczestniczy w mniej niż w 1% wypadków drogowych.

Bilety PKO i autobusowe

Znaczenie noszenia pasów bezpieczeństwa na autobusie.

Tylko 20% pasażerów podróżujących autokarem zapina pasy bezpieczeństwa. Fakt, który martwi firmy autobusowe. Ponieważ pomimo bezpieczeństwa autobusu, pas bezpieczeństwa w dużej mierze zapobiega poważnym i śmiertelnym obrażeniom, które mogą wystąpić w wypadku tego środka transportu, który, jak mówimy, jest najbezpieczniejszy ze wszystkich tych, które poruszają się po drogach. W rzeczywistości, pas bezpieczeństwa może zmniejszyć szanse na poważne i śmiertelne obrażenia o 20 do 80%.

Co więcej, zapinanie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkiem, który dotyczy wszystkich. Jeśli nie zapniesz pasów bezpieczeństwa, możesz zostać wyrzucony z autobusu. Może to spowodować wypadek i narazić na niebezpieczeństwo inne osoby, które je noszą lub podróżują własnym transportem.