„Kiedy myślisz o podróży, pierwszym środkiem transportu jaki przychodzi ci na myśl jest samolot. Pociąg jest najbardziej niedocenianym środkiem transportu, a mimo to jest jednym z najlepszych. Nie może przekroczyć oceanu i nie dociera do odległych miejsc, ale podróżowanie z miasta do miasta na tym samym kontynencie lub do sąsiedniego kraju jest w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem.

Pociąg jest najbardziej wydajnym i przyjaznym dla użytkownika środkiem transportu w wielu częściach świata. Istnieje wiele powodów, dla których większość ludzi wybiera tę opcję, poczynając od tego, jak proste jest kupienie biletu.Wystarczy sprawdzić czas odjazdu, kupić bilet i jechać, To zupełnie co innego niż podróż samolotem, gdzie trzeba być na lotnisku 1 lub 2 godziny wcześniej, a następnie trzeba długo czekać i spędzić od dwóch do trzech godzin na spacerach po lotnisku, czekając na odlot.

Zaskakujące informacje o autobusach pasażerskich

Innym głównym powodem jest fakt, że podróżowanie pociągiem jest tańsze niż latanie, szczególnie jeśli chodzi o krótkie odległości. Ponadto wiele firm udziela rabatów, których linie lotnicze nigdy by nie zaoferowały; a w wielu przypadkach dzieci poniżej drugiego roku życia podróżują za darmo, a do 15 roku życia płacą połowę ceny.

Z drugiej strony, jeśli pasażer przewozi więcej bagażu w pociągu, nikt nie będzie pobierał od niego dodatkowych opłat, ale w samolocie nadbagaż będzie się wiązał z dodatkowymi opłatami. To tylko niektóre z powodów, dla których podróżowanie pociągiem jest dobrym pomysłem.

Podróż pociągiem daje również możliwość zobaczenia scenerii, w której podróżuje. Lasów, wzgórz, gór i innych doskonałych miejsc do robienia zdjęć. Ten transport jest idealny do samodzielnego podróżowania, do spania, relaksu, czytania, jedzenia, itd., jak również dla dużych rodzin, ponieważ koszt jest znacznie niższy i jest więcej miejsca do rozrywki.

Z drugiej strony, bezpieczeństwo jest tematem, którego nie można porównywać do podróżowania samochodem lub autobusem, ponieważ szanse na to, że pociąg ulegnie wypadkowi są bardzo nikłe. Pogoda nie ma wpływu na pociągi, tak jak na samoloty i są dobre dla osób z fobią do latania. Ponadto, podczas gdy podróżowanie samolotem jest niewygodne i irytujące, podróżowanie pociągiem pozwala mieć więcej miejsca i łatwiej się poruszać. Siedzenia są większe i nie ma turbulencji jak podczas podróży samochodem.

Podczas podróży pociągiem można wykonywać wiele czynności i odpocząć. Niektórzy mogą wynająć miejsca łóżkami lub mini-pokoje na jednego pasażera lub wspólne pokoje do odpoczynku, zwłaszcza jeśli podróż jest bardzo długa.

W przeciwieństwie do lotnisk, większość stacji kolejowych znajduje się w centrum miasta. Można więc zapomnieć o wyjeździe o trzy godziny wcześniej, opłacie za taksówkę, która kosztuje fortunę.

Jedyną wadą jest to, że pociąg jest wolniejszy niż samolot, ale wciąż szybszy niż samochód czy autobus.
Jeśli masz możliwość skorzystania z pociągu do transportu, skorzystaj z niego, ponieważ jest to zdecydowanie najlepszy sposób podróżowania.”